| Indoor/Outdoor Use | Outdoor |
|---|---|
| Video Capture Resolution | 4K UHD |
| Camera Mount Type | Other |
| Controller Battery | 3.7V |
| Origin | Mainland |
| Aerial Photography | Yes |
| Control Channels | 4 Channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Recommend Age | 12+y |
| Material | Plastic, Metal |
| Remote Distance | 80-100m |
| Package Includes | Original Box, Camera, Remote Controller, Charger, USB Cable, Operating Instructions |
| Remote Control | Yes |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Barcode | No |
| Type | HELICOPTER |
| Features | Follow Me, Integrated Camera, Wi-Fi |
| Dimensions | 18x15x4cm |
| Certification | CE |
| Warning | / |
| Warranty | / |
| Flight Time | 12minutes |
| Model Number | KK1 |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate |
| Charging Voltage | 3.7V |
| Motor | Brush Motor |
| Charging Time | 60 |
| Plugs Type | USB |
| Power Source | Electric |
WLR/C New Kk1 Mini Drone 4K Hd Dual Camera Height Keeping Drone Wifi Fpv Drone Rc Quadcopter Profesional RC Helicopter
€58.99 – €80.99Price range: €58.99 through €80.99

SKU: TIVNP8GB3RX5
Category: RC Quadcopter
Be the first to review “WLR/C New Kk1 Mini Drone 4K Hd Dual Camera Height Keeping Drone Wifi Fpv Drone Rc Quadcopter Profesional RC Helicopter” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
-40%
Rated 4.75 out of 5
€56.99 – €162.99Price range: €56.99 through €162.99-40%
Rated 4.78 out of 5
€73.99 – €136.99Price range: €73.99 through €136.99-40%
€517.99 – €1,054.99Price range: €517.99 through €1,054.99
-39%
Rated 4.83 out of 5
-40%
Rated 4.91 out of 5
€72.99 – €161.99Price range: €72.99 through €161.99-40%
Rated 4.82 out of 5
€76.99 – €123.99Price range: €76.99 through €123.99-40%
€68.99 – €90.99Price range: €68.99 through €90.99
-40%
Rated 4.92 out of 5
€77.99 – €95.99Price range: €77.99 through €95.99





















Reviews
There are no reviews yet.