| Brand Name | CEVENNESFE |
|---|---|
| Origin | Mainland |
| Remote Distance | About 100 metrts |
| Video Capture Resolution | 1080p FHD, 4K UHD |
| Aerial Photography | Yes |
| Controller Mode | MODE2 |
| Control Channels | 4 Channels |
| Recommend Age | 12+y, 18+ |
| Remote Control | No |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Charger, Remote Controller, Camera, USB Cable |
| Material | Plastic |
| Controller Battery | 4*AA Battery(not include) |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Dimensions | 35*19*8cm |
| Warning | no |
| Warranty | 15 day |
| Motor | Brush Motor |
| Charging Voltage | 3.7V lipo battery |
| Model Number | 4D-V10 drone |
| Plugs Type | USB |
| Charging Time | About 90 minutes |
| Power Source | Electric |
| Camera Mount Type | Fixed Camera Mount |
| Type | HELICOPTER |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate, Expert |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| CE | Certificate |
| Flight Time | 15 minutes |
| Features | App-Controlled, Auto Return, Follow Me, FPV Capable, Wi-Fi, Other |
| rc airplane kit | radio control helicopter |
| drone professional | quadrocopter with camera |
| 4k drone | drone |
| toys | rc Quadcopter |
2022 New V10 Mini Drone 4k Professional HD Camera Fpv Drones Quadcopter Smart Hover Rc Helicopters Dron Toys For Boys Gifts
€94.99 – €139.99Price range: €94.99 through €139.99

SKU: EMYEMZNJHRSM
Category: RC Helicopters
1 review for 2022 New V10 Mini Drone 4k Professional HD Camera Fpv Drones Quadcopter Smart Hover Rc Helicopters Dron Toys For Boys Gifts
Add a review Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
-40%
Rated 4.84 out of 5
€56.99 – €121.99Price range: €56.99 through €121.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€72.99 – €166.99Price range: €72.99 through €166.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€130.99 – €167.99Price range: €130.99 through €167.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€98.99 – €152.99Price range: €98.99 through €152.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€227.99 – €339.99Price range: €227.99 through €339.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€76.99 – €119.99Price range: €76.99 through €119.99-40%
Rated 4.94 out of 5
€246.99 – €419.99Price range: €246.99 through €419.99-40%
Rated 4.73 out of 5






















a***r –
It’s all good. True, the parcel was about 3 months old. And the box was accepted, but it’s okay.