| Brand Name | Tccicadas |
|---|---|
| Material | Plastic, Metal |
| Origin | Mainland |
| Charging Voltage | 110-240V |
| Charging Time | About 8Hours(6000mAh);About 10Hours(12000m |
| Warning | please see the instruction |
| Warranty | 1 month |
| Control Channels | 4 Channels |
| Max Speed | About 10KM/H |
| Flight Time | About 3Hours(6000mAh);About 6Hours(12000mAh) |
| Controller Mode | MODE2 |
| Power Source | Electric |
| Certification | CE |
| CE | Type |
| Type Number | FX89 |
| Recommend Age | 7-12y, 12+y, 18+ |
| Model Number | FX89 |
| Frequency | Please see the manual |
| Remote Distance | About 500m |
| Remote Control | Yes |
| Design | Fishing boat |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Barcode | No |
| Type | Boat & Ship |
| Features | Remote Control |
| Dimensions | About 500*260*210mm |
| Remote Contorl battery | AA Battery-General type(not include) |
Update Profession RC GPS Fishing Bait Boat Fish Finder 2kg Bait Loading 500M 3 Hopper GPS Dual Position 16Pcs Point Nest VS V18
€699.99 – €1,009.99Price range: €699.99 through €1,009.99

SKU: 3JDCH01S1QKN
Category: RC Boats
1 review for Update Profession RC GPS Fishing Bait Boat Fish Finder 2kg Bait Loading 500M 3 Hopper GPS Dual Position 16Pcs Point Nest VS V18
Add a review Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
-39%
-40%
-40%
Rated 4.67 out of 5
€60.99 – €294.99Price range: €60.99 through €294.99-40%
€388.99 – €460.99Price range: €388.99 through €460.99
-42%
-40%
Rated 4.91 out of 5
-40%
Rated 4.80 out of 5
€68.99 – €89.99Price range: €68.99 through €89.99-40%






















Y***t –
as per picture.. would be good on the manual how to used the controller