| Brand Name | QYWWRC |
|---|---|
| Origin | Mainland |
| Material | EVA |
| Recommend Age | 12+y, 14+y |
| RC Parts & Accs | Batteries – LiPo |
| Size | 30*23cm/23*18cm |
| For Vehicle Type | Helicopters |
| Use | Vehicles & Remote Control Toys, Vehicles & Remote Control Toys |
| Upgrade Parts/Accessories | Battery Safety Bag Safe |
| Remote Control Peripherals/Devices | Battery Safety Bag Safe |
| Tool Supplies | 1Pc Fireproof RC LiPo Battery Safety Bag Safe |
| Quantity | 1 pcs |
| Model Number | AA4090 |
| Four-wheel Drive Attributes | Battery |
| style | new safe |
| Color | Silver |
| Packing content | 1 x LiPo Battery Safety Guard Charge Bag |
| Unit Type | piece |
| Package Weight | 0.1kg (0.22lb.) |
| Package Size | 20cm x 19cm x 10cm (7.87in x 7.48in x 3.94in) |
1Pcs Fireproof RC LiPo Li-Po Battery Fireproof Safety Guard Safe Bag Charging Sack Battery Safety Guard Silver Two size Hot!
€33.99 – €34.99Price range: €33.99 through €34.99

SKU: 764UVP6YNOIF
Category: Parts & Accessories
Be the first to review “1Pcs Fireproof RC LiPo Li-Po Battery Fireproof Safety Guard Safe Bag Charging Sack Battery Safety Guard Silver Two size Hot!” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
-45%
Rated 5.00 out of 5
-47%
Rated 5.00 out of 5
€33.99 – €39.99Price range: €33.99 through €39.99-44%
Rated 5.00 out of 5
€37.99 – €57.99Price range: €37.99 through €57.99-46%
-45%
Rated 5.00 out of 5
€32.99 – €43.99Price range: €32.99 through €43.99-48%
€31.99 – €34.99Price range: €31.99 through €34.99
-46%
Rated 4.91 out of 5
-43%
Rated 5.00 out of 5






















Reviews
There are no reviews yet.