| Recommend Age | 7-12y, 12+y |
|---|---|
| Origin | Mainland |
| Material | Plastic |
| Flight Time | 25mins |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Type | Boat & Ship |
| Charging Time | 60mins |
| Features | Remote Control |
| Frequency | 2.4G |
| Remote Distance | 80m |
| Controller Mode | MODE2 |
| Power Source | Electric |
| Warranty | – |
| Control Channels | 2 Channels |
| Remote Control | Yes |
| Max Speed | 25km/h |
| Dimensions | 32 * 9.5 * 5.5cm |
| Model Number | RC Boat |
| Design | Speedboat |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
2.4G RC Boats 25KM/H High Speed Racing Boat 2 Channels Dual Motor Remote Control Boats for Kids Adult Racing Boat Silver Black
€41.99 – €77.99Price range: €41.99 through €77.99

SKU: 6YTXI755E7JS
Category: RC Boats
Be the first to review “2.4G RC Boats 25KM/H High Speed Racing Boat 2 Channels Dual Motor Remote Control Boats for Kids Adult Racing Boat Silver Black” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
-40%
Rated 4.80 out of 5
€68.99 – €89.99Price range: €68.99 through €89.99-40%
Rated 4.80 out of 5
-40%
Rated 5.00 out of 5
€381.99 – €1,034.99Price range: €381.99 through €1,034.99-45%
Rated 5.00 out of 5
€36.99 – €94.99Price range: €36.99 through €94.99-40%
Rated 4.75 out of 5
-40%
Rated 5.00 out of 5
€521.99 – €548.99Price range: €521.99 through €548.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€177.99 – €375.99Price range: €177.99 through €375.99





















Reviews
There are no reviews yet.