| Brand Name | PANPOKI |
|---|---|
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Video Capture Resolution | 4K UHD, 8K UHD |
| Camera Mount Type | 3-axis Gimbal |
| Controller Battery | 3.7V 300mAh |
| Origin | Mainland |
| Aerial Photography | Yes |
| Control Channels | 4 Channels |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Recommend Age | 12+y |
| Material | Plastic, Metal |
| Remote Distance | 1200m |
| Package Includes | Camera |
| Remote Control | Yes |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Barcode | No |
| Type | HELICOPTER |
| Features | App-Controlled |
| Certification | 3C |
| Flight Time | About 23-26 min |
| Model Number | L800 Pro2 |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate, Expert |
| Charging Voltage | 7.6V 3000mAh |
| Motor | Brushless Motor |
| Charging Time | 6 hours |
| Plugs Type | USB |
| Power Source | Electric |
| Obstacle avoidance detection rang | ≤20m |
| Obstacle avoidance detection range | 360 Degree |
2022 NEW L800 Pro2 drone 4k profesional GPS 8K HD Dual Camera Laser Obstacle Avoidance Three-Axis Gimbal Brushless Quadcopter
€473.99 – €691.99Price range: €473.99 through €691.99

SKU: BOKPY6HYA9MJ
Category: RC Quadcopter
1 review for 2022 NEW L800 Pro2 drone 4k profesional GPS 8K HD Dual Camera Laser Obstacle Avoidance Three-Axis Gimbal Brushless Quadcopter
Add a review Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
-40%
€507.99 – €595.99Price range: €507.99 through €595.99
-40%
Rated 4.81 out of 5
€33.99 – €51.99Price range: €33.99 through €51.99-40%
Rated 4.78 out of 5
€73.99 – €136.99Price range: €73.99 through €136.99-40%
€35.99 – €57.99Price range: €35.99 through €57.99
-40%
Rated 5.00 out of 5
€57.99 – €169.99Price range: €57.99 through €169.99-40%
€68.99 – €90.99Price range: €68.99 through €90.99
-40%
€517.99 – €1,054.99Price range: €517.99 through €1,054.99
-40%
€138.99 – €170.99Price range: €138.99 through €170.99






















M***S –
Very good