| Wheel Number | Three |
|---|---|
| Material | Plastic, PP+ high carbon steel pipe |
| Recommend Age | 25-36m, 4-6y, 7-12y |
| Certification | NONE |
| Origin | Mainland |
| Dimensions | about 70-120cm/ |
| Gender | Unisex |
| Style | 3 Wheel Kick Scooter, Kick scooter |
| Features | Ride On |
| Model Number | 3 Wheel Kick Scooter |
| Suitable age | 3-8 years old |
| Height adjustment | about 59-73cm/23.23-28.74in |
| Use height | about 70-120cm/ |
| Maximum weight-bearing capacity | 50 KG |
| Wheel | luminous wheel |
| Style1 | Freestyle kick scooter |
| Style2 | Kick scooter children |
| Style3 | Child's scooter |
| model | SLC783 |
Children’s Kick Scooter Folding Skateboard Kids Adjustable Height Flashing Light 3 Wheels Foot Scooters Boy Girl Scooter Gifts
€319.99 Original price was: €319.99.€191.99Current price is: €191.99.

SKU: 1USP9ZW7G0A9
Category: Kids' Bikes & Scooters
Be the first to review “Children’s Kick Scooter Folding Skateboard Kids Adjustable Height Flashing Light 3 Wheels Foot Scooters Boy Girl Scooter Gifts” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
-40%
-40%
€294.99 – €364.99Price range: €294.99 through €364.99
-40%
Rated 5.00 out of 5
€237.99 – €251.99Price range: €237.99 through €251.99-40%
€287.99 – €303.99Price range: €287.99 through €303.99
-40%
-40%
Rated 4.75 out of 5
-40%
-40%






















Reviews
There are no reviews yet.