| Voltage: | 3-7V |
|---|---|
| Motors: | 130 |
| Power by: | 4x AA batteries(not included) |
| Size: | 20x10x4cm/7.87×3.94×1.57''(approx) |
| Color: | Black |
| Quantity: | 1 pc |
| Type | Tank |
| Origin | Mainland |
| Dimensions | 20x10x4cm/7.87×3.94×1.57''(approx) |
| Features | Remote Control |
| Recommend Age | 12+y |
| Model Number | Racing car |
| Material | Plastic |
Damping Balance Tank Robot Chassis Platform Remote Control DIY For Arduino
€74.99 Original price was: €74.99.€44.99Current price is: €44.99.
9 in stock

SKU: 0WLI897TLX6N
Category: RC Tanks
2 reviews for Damping Balance Tank Robot Chassis Platform Remote Control DIY For Arduino
Add a review Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
-40%
Rated 5.00 out of 5
€485.99 – €586.99Price range: €485.99 through €586.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€629.99 – €730.99Price range: €629.99 through €730.99-40%
Rated 5.00 out of 5
-40%
Rated 4.67 out of 5
€122.99 – €172.99Price range: €122.99 through €172.99-40%
Rated 5.00 out of 5
-40%
€510.99 – €682.99Price range: €510.99 through €682.99
-40%
Rated 5.00 out of 5
€47.99 – €57.99Price range: €47.99 through €57.99-40%
Rated 5.00 out of 5






















e***k –
OK
V***v –
Two motor of independent. Through the reducer. Excellent chassis