| Brand Name | OOTDTY |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Origin | Mainland |
| Model Number | Damping Balance Tank Robot |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Barcode | No |
| Features | Remote Control |
| Dimensions | 20x10x4cm |
| Controller Battery | 4 AA BATTERYS |
| Type | Tank |
| Control Channels | 4 Channels |
| Charging Voltage | 3-7V |
| Recommend Age | Maternity, 7-12m, 25-36m, 0-6m, 13-24m, 4-6y, 7-12y |
| Certification | CE |
| Remote Control | Yes |
| Design | TANK |
Damping Balance Tank Robot Chassis Platform Remote Control DIY For Arduino
€75.99 Original price was: €75.99.€45.99Current price is: €45.99.
9 in stock

SKU: 0LSG1C2PSHAQ
Category: RC Tanks
1 review for Damping Balance Tank Robot Chassis Platform Remote Control DIY For Arduino
Add a review Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
-40%
-40%
Rated 4.75 out of 5
-40%
-40%
€320.99 – €483.99Price range: €320.99 through €483.99
-40%
Rated 5.00 out of 5
-40%
Rated 4.75 out of 5
€102.99 – €163.99Price range: €102.99 through €163.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€629.99 – €730.99Price range: €629.99 through €730.99-40%
Rated 4.50 out of 5
€119.99 – €145.99Price range: €119.99 through €145.99





















A***n –
Well, Trak is a crumpled, uneven rotation. Price/Quality