| Brand Name | OCDAY |
|---|---|
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Features | Remote Control |
| Charging Voltage | 3-7V |
| Recommend Age | 12+y |
| Warranty | 1 year |
| Charging Time | 1h |
| Controller Battery | 4x AA batteries |
| Type Number | RC Tank Damping |
| Barcode | No |
| Warning | Watch out small parts |
| Flight Time | 4h |
| Controller Mode | MODE1 |
| Type | Tank |
| Origin | Mainland |
| Dimensions | 20x10x4cm |
| Design | RC Tank |
| Remote Distance | 10-30m |
| Model Number | R9JD3TT300550 |
| Material | Plastic |
| CE | Type |
| Remote Control | Yes |
| Control Channels | 2 Channels |
Damping Balance Tank Robot Chassis Platform Remote Control DIY For Arduino R9JD
€68.99 Original price was: €68.99.€41.99Current price is: €41.99.
9 in stock

SKU: TGMM7CDISVU5
Category: RC Tanks
Be the first to review “Damping Balance Tank Robot Chassis Platform Remote Control DIY For Arduino R9JD” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
-40%
Rated 5.00 out of 5
€97.99 – €164.99Price range: €97.99 through €164.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€92.99 – €160.99Price range: €92.99 through €160.99-40%
Rated 4.67 out of 5
€122.99 – €172.99Price range: €122.99 through €172.99-40%
Rated 5.00 out of 5
-40%
Rated 4.50 out of 5
€119.99 – €145.99Price range: €119.99 through €145.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€168.99 – €186.99Price range: €168.99 through €186.99-40%
-40%






















Reviews
There are no reviews yet.