| Brand Name | BLUELANS |
|---|---|
| Camera Mount Type | Other |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Controller Battery | AA battery |
| Features | Other |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Remote Distance | 50m |
| Video Capture Resolution | Other |
| Controller Mode | MODE2 |
| Origin | Mainland |
| Control Channels | 3 Channels |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB Cable |
| Material | Metal, Plastic |
| Charging Time | 15mins |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Barcode | No |
| Flight Time | 30mins |
| Certification | 3C |
| Power Source | Electric |
| Dimensions | 11cm-30cm |
| Warning | no |
| Model Number | 30001855 |
| Aerial Photography | No |
| Warranty | 1 year |
| Plugs Type | usb cable |
| Recommend Age | 12+y |
| Charging Voltage | 3.7V |
| Type | Airplane |
DIY EPP Remote Control Aircraft RC Drone Boeing 787 Fixed Wing Plane Gyro Airplane Kit Toy Children Kids Outdoor Toys
€110.99 – €116.99Price range: €110.99 through €116.99

SKU: NTJWRUXJODZD
Category: RC Airplanes
1 review for DIY EPP Remote Control Aircraft RC Drone Boeing 787 Fixed Wing Plane Gyro Airplane Kit Toy Children Kids Outdoor Toys
Add a review Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
-40%
Rated 4.70 out of 5
€87.99 – €133.99Price range: €87.99 through €133.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€63.99 – €82.99Price range: €63.99 through €82.99-40%
Rated 4.75 out of 5
€63.99 – €111.99Price range: €63.99 through €111.99-40%
Rated 4.86 out of 5
€63.99 – €67.99Price range: €63.99 through €67.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€91.99 – €109.99Price range: €91.99 through €109.99-40%
-40%
Rated 5.00 out of 5
€97.99 – €127.99Price range: €97.99 through €127.99-40%
€98.99 – €152.99Price range: €98.99 through €152.99






















A***r –
super fast delivery time !