| Brand Name | 4DRC |
|---|---|
| Remote Distance | 2000M |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Charger, Remote Controller, Camera, USB Cable |
| Video Capture Resolution | 2K QHD |
| Controller Battery | 3.7V 300mAh |
| Aerial Photography | Yes |
| Control Channels | 4 Channels |
| Material | Metal, Plastic |
| Origin | Mainland |
| Controller Mode | MODE2 |
| Recommend Age | 12+y |
| Dimensions | 36X32.5X6.7cm |
| Motor | Brushless Motor |
| Plugs Type | USB |
| Type | HELICOPTER |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Barcode | No |
| Features | App-Controlled |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Charging Time | About 120 minutes |
| Warning | as show |
| Warranty | 15 day |
| Certification | CE |
| CE | Certificate |
| Certificate Number | AGC10642200601-T001 |
| Flight Time | 25 minutes |
| Model Number | 4D-F4 |
| Power Source | Electric |
| 4K pixelsPicture: | 3840 * 2160 |
| Video: | 3840 * 1080 |
| APK: | (Supports IOS 6 or higher and Android 4.4 or high-end systems) |
| Product folding size (CM): | 17 * 10.5* 6.7cm |
| Product development size (CM): | 36 * 32.5 * 6.7cm |
F4 Drone GPS 4K 5G HD Mechanical Gimbal Camera System Supports TF Card Drones Stabilier Distance 2km Flight 25 Min VS SG906Pro
€269.99 – €620.99Price range: €269.99 through €620.99

SKU: AWASJRJNBV32
Category: RC Helicopters
6 reviews for F4 Drone GPS 4K 5G HD Mechanical Gimbal Camera System Supports TF Card Drones Stabilier Distance 2km Flight 25 Min VS SG906Pro
Add a review Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
-40%
€153.99 – €356.99Price range: €153.99 through €356.99
-43%
Rated 4.80 out of 5
€36.99 – €66.99Price range: €36.99 through €66.99-40%
Rated 4.86 out of 5
€61.99 – €158.99Price range: €61.99 through €158.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€511.99 – €843.99Price range: €511.99 through €843.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€72.99 – €166.99Price range: €72.99 through €166.99-40%
Rated 4.73 out of 5
-40%
Rated 4.78 out of 5
€223.99 – €337.99Price range: €223.99 through €337.99-40%
Rated 4.75 out of 5
€57.99 – €124.99Price range: €57.99 through €124.99





















m***i –
Product as described very good money. Recommend
s***i –
very gooood
Shopper –
Item as described but booklet and practice English became understand use slightly uğraştırdı
a***r –
Product well packed and in perfect condition. Quite liked
d***a –
Very good, am still in testing but am satisfied. Arrived all OK! This bag is very. Beautiful and good quality. Finally very good!
L***r –
Arrived very fast 19 days.
Not taxed.
Like…