| Brand Name | JIMMYTU |
|---|---|
| Camera Mount Type | Other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate, Expert |
| Controller Battery | 4*AA |
| Features | Other |
| Indoor/Outdoor Use | Outdoor |
| Remote Distance | 120m |
| Video Capture Resolution | Other |
| Controller Mode | MODE2 |
| Origin | Mainland |
| Control Channels | 2 Channels |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Charger, Remote Controller, USB Cable |
| Recommend Age | 7-12y, 12+y, 18+ |
| Material | Plastic |
| Charging Time | 50 minute |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Barcode | No |
| Flight Time | 30 minute |
| Certification | 3C |
| 3C | Certificate |
| Power Source | Electric |
| Dimensions | 11cm-30cm |
| Warning | no |
| Model Number | SU-35 |
| Aerial Photography | No |
| Warranty | 1 year |
| Plugs Type | USB |
| Charging Voltage | 12V |
| Battery capacity | 800 mAh |
| Battery type | new large-capacity lithium battery |
| type | boy toy |
New Large Battery SU-35 RC Plane Avion RC Model Gliders With Remote Control Drones RTF UAV Kid Airplane Children Gift Flying Toy
€37.99 – €85.99Price range: €37.99 through €85.99

SKU: EZ5YZH9YXDM3
Category: RC Airplanes
7 reviews for New Large Battery SU-35 RC Plane Avion RC Model Gliders With Remote Control Drones RTF UAV Kid Airplane Children Gift Flying Toy
Add a review Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
-43%
Rated 5.00 out of 5
€39.99 – €48.99Price range: €39.99 through €48.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€72.99 – €115.99Price range: €72.99 through €115.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€63.99 – €82.99Price range: €63.99 through €82.99-45%
Rated 4.56 out of 5
€35.99 – €38.99Price range: €35.99 through €38.99-40%
Rated 4.50 out of 5
€75.99 – €264.99Price range: €75.99 through €264.99-40%
€108.99 – €162.99Price range: €108.99 through €162.99
-40%
Rated 5.00 out of 5
€74.99 – €89.99Price range: €74.99 through €89.99-46%
Rated 4.88 out of 5
€34.99 – €63.99Price range: €34.99 through €63.99





















a***s –
Received quickly everything works the child is very satisfied
Shopper –
Gave you a feeling of flying
G***z –
Very according to the price. He arrived earlier than expected. Thanks.
y***r –
Nice to fly, to avoid if there is wind
R***s –
Well packed, tested and approved.
A***n –
good products
i***s –
Arrived fast. Full as picture.