| Camera Mount Type | Other |
|---|---|
| Operator Skill Level | Beginner |
| Controller Battery | 2* AA battery(not Included) |
| Features | Wi-Fi |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Remote Distance | 300m |
| Video Capture Resolution | Other |
| Controller Mode | MODE1 |
| Origin | Mainland |
| Control Channels | 4 Channels |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, USB Cable |
| Recommend Age | 7-12y, 12+y |
| Material | Plastic |
| Charging Time | 60-90min |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Barcode | No |
| Flight Time | 15min |
| Certification | 3C |
| Power Source | Electric |
| Dimensions | 11cm-30cm |
| Warning | Away from the fire |
| Model Number | V17 |
| Aerial Photography | No |
| Warranty | – |
| Plugs Type | USB |
| Charging Voltage | 3.7V |
| Type | Airplane |
RC Airplane 2.4GHz 6CH EPP RC Plane 4 Motor RC Aircraft Toys for Adult Kids with Function Gravity Sensing Stunt Roll Cool Light
€98.99 – €152.99Price range: €98.99 through €152.99

SKU: 2HMW86RLX6DE
Category: RC Airplanes
Be the first to review “RC Airplane 2.4GHz 6CH EPP RC Plane 4 Motor RC Aircraft Toys for Adult Kids with Function Gravity Sensing Stunt Roll Cool Light” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
-40%
Rated 5.00 out of 5
€72.99 – €115.99Price range: €72.99 through €115.99-40%
Rated 4.75 out of 5
€63.99 – €111.99Price range: €63.99 through €111.99-40%
Rated 4.70 out of 5
€87.99 – €133.99Price range: €87.99 through €133.99-40%
Rated 4.50 out of 5
€75.99 – €264.99Price range: €75.99 through €264.99-40%
Rated 5.00 out of 5
-40%
€108.99 – €162.99Price range: €108.99 through €162.99
-43%
Rated 4.83 out of 5
€39.99 – €86.99Price range: €39.99 through €86.99-40%
Rated 4.92 out of 5
€60.99 – €100.99Price range: €60.99 through €100.99





















Reviews
There are no reviews yet.