| Brand Name | Muwanzhi |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Charging Time | About 60mins |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Barcode | No |
| Flight Time | About 20mins |
| Controller Battery | 4 x 1.5V AA battery ( not included) |
| Features | Remote Control |
| Certification | 3C |
| 3C | Type |
| Power Source | Electric |
| Remote Distance | About 150ms |
| Dimensions | 51cm-99cm |
| Warning | Keep away from fire |
| Model Number | Z51 |
| Aerial Photography | No |
| Controller Mode | MODE2 |
| Warranty | As description |
| Control Channels | 2 Channels |
| Plugs Type | USB |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Charger, Remote Controller, USB Cable |
| Age Range | 8-11 Years, 12-15 Years, Grownups, > 14 years old |
| Charging Voltage | 3.7V |
| Type | Airplane |
Z51 Glider Plane Hand Throwing foam drone RC airplane model Fixed wing toy 20 Minutes Fligt Time Wingspan juguete toys for boys
€87.99 – €128.99Price range: €87.99 through €128.99

SKU: 1PCYU9249SYV
Category: RC Airplanes
1 review for Z51 Glider Plane Hand Throwing foam drone RC airplane model Fixed wing toy 20 Minutes Fligt Time Wingspan juguete toys for boys
Add a review Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
-40%
Rated 4.81 out of 5
€34.99 – €54.99Price range: €34.99 through €54.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€63.99 – €82.99Price range: €63.99 through €82.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€91.99 – €109.99Price range: €91.99 through €109.99-40%
€108.99 – €162.99Price range: €108.99 through €162.99
-40%
Rated 5.00 out of 5
€768.99 – €998.99Price range: €768.99 through €998.99-46%
Rated 4.88 out of 5
€34.99 – €63.99Price range: €34.99 through €63.99-43%
Rated 4.83 out of 5
€39.99 – €86.99Price range: €39.99 through €86.99-40%
Rated 4.70 out of 5
€87.99 – €133.99Price range: €87.99 through €133.99





















a***r –
All fast good if it only ever so would