| Brand Name | Real hawk |
|---|---|
| Camera Mount Type | Other |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Controller Battery | AA |
| Features | Other |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Remote Distance | 500m |
| Video Capture Resolution | Other |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Origin | Mainland |
| Control Channels | 3 Channels |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box |
| Recommend Age | 12+y, 18+ |
| Material | FOAM |
| Charging Time | 4 hours |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Flight Time | 10-15minutes |
| Power Source | Electric |
| Dimensions | 31cm-50cm |
| Warning | This is not a toy |
| Model Number | CJ6 |
| Aerial Photography | No |
| Warranty | n/a |
| Plugs Type | t plug |
| Charging Voltage | 12V |
| Type | Airplane |
MinimumRC ASG-32 Glider 560mm Wingspan KT Foam Glider Fixed-wing RC Airplane Outdoor Toys For Children Kids Gifts
€97.99 – €127.99Price range: €97.99 through €127.99

SKU: 6PZ6B54FCV12
Category: RC Airplanes
1 review for MinimumRC ASG-32 Glider 560mm Wingspan KT Foam Glider Fixed-wing RC Airplane Outdoor Toys For Children Kids Gifts
Add a review Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
-40%
€106.99 – €249.99Price range: €106.99 through €249.99
-40%
Rated 5.00 out of 5
€42.99 – €100.99Price range: €42.99 through €100.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€768.99 – €998.99Price range: €768.99 through €998.99-43%
Rated 5.00 out of 5
€39.99 – €48.99Price range: €39.99 through €48.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€72.99 – €115.99Price range: €72.99 through €115.99-40%
Rated 4.92 out of 5
€63.99 – €69.99Price range: €63.99 through €69.99-40%
Rated 4.75 out of 5
€63.99 – €111.99Price range: €63.99 through €111.99-46%
Rated 4.88 out of 5
€34.99 – €63.99Price range: €34.99 through €63.99

















D***Z –
Fast shipped and super cool glider.