| Brand Name | U-Angel-1988 |
|---|---|
| Features | Other, Shatter Resistant |
| Indoor/Outdoor Use | Outdoor |
| Video Capture Resolution | Other |
| Camera Mount Type | Other |
| Controller Battery | 4 * 1.5V AA(not included) |
| Control Channels | 2 Channels |
| Material | Resin |
| Controller Mode | MODE2 |
| Recommend Age | 14+y |
| Operator Skill Level | Intermediate, Expert |
| Remote Distance | 100M |
| Origin | Mainland |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Remote Controller |
| State of Assembly | Unassembled Kit |
| Dimensions | 51cm-99cm |
| Warning | Sea gull |
| Aerial Photography | No |
| Warranty | No |
| Charging Voltage | 110-220V |
| Charging Time | about 30min |
| Flight Time | 30 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | SU27 |
| Certification | CE |
| Plugs Type | usb |
| Type | Airplane |
| Radio Control Style | RC Model |
Flight Fixed Wing Model Su27 RC Airplane With Microzone MC6C Transmitter with Receiver and Structure Parts For DIY RC Aircraft
€42.99 – €100.99Price range: €42.99 through €100.99

SKU: 7E3I0P4MSAUH
Category: RC Airplanes
2 reviews for Flight Fixed Wing Model Su27 RC Airplane With Microzone MC6C Transmitter with Receiver and Structure Parts For DIY RC Aircraft
Add a review Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
-45%
Rated 4.56 out of 5
€35.99 – €38.99Price range: €35.99 through €38.99-43%
Rated 4.83 out of 5
€39.99 – €86.99Price range: €39.99 through €86.99-40%
Rated 4.80 out of 5
€59.99 – €106.99Price range: €59.99 through €106.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€768.99 – €998.99Price range: €768.99 through €998.99-40%
Rated 4.81 out of 5
€34.99 – €54.99Price range: €34.99 through €54.99-40%
€98.99 – €152.99Price range: €98.99 through €152.99
-46%
Rated 5.00 out of 5
-40%
Rated 5.00 out of 5






















A***v –
Zahasham is happy!
A***r –
All Bestens.