| Brand Name | SHAREFUNBAY |
|---|---|
| Remote Distance | 800M |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box |
| Video Capture Resolution | 4K UHD |
| Controller Battery | 3.7V 500mAh |
| Aerial Photography | Yes |
| Control Channels | 4 Channels |
| Material | Plastic |
| Origin | Mainland |
| Controller Mode | MODE2 |
| Recommend Age | 12+y |
| Dimensions | 32x36x7.5cm |
| Motor | Brushless Motor |
| Plugs Type | USB |
| Type | HELICOPTER |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Barcode | No |
| Features | App-Controlled, Auto Return, Follow Me, FPV Capable, GPS, Integrated Camera, Wi-Fi, Other |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Charging Voltage | 7.6V |
| Charging Time | About 2 hours |
| Camera Mount Type | 3-axis Gimbal |
| Warning | NO |
| Warranty | NO |
| Certification | CE |
| CE | Certificate |
| Certificate Number | AGC07662200401-T001 |
| Flight Time | 25 min |
| Model Number | SG907 MAX drone |
| Power Source | Electric |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate, Expert |
2022 New SG907 MAX GPS Professional Drone with 5G WiFi EIS 4K Camera Three-Axis Gimbal Brushless RC Quadcopter FPV Dron VS SG906
€312.99 – €548.99Price range: €312.99 through €548.99

SKU: 75C779FY9A51
Category: RC Helicopters
5 reviews for 2022 New SG907 MAX GPS Professional Drone with 5G WiFi EIS 4K Camera Three-Axis Gimbal Brushless RC Quadcopter FPV Dron VS SG906
Add a review Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
-40%
€153.99 – €356.99Price range: €153.99 through €356.99
-43%
Rated 5.00 out of 5
€39.99 – €103.99Price range: €39.99 through €103.99-40%
Rated 4.84 out of 5
€56.99 – €121.99Price range: €56.99 through €121.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€130.99 – €167.99Price range: €130.99 through €167.99-40%
Rated 4.94 out of 5
€246.99 – €419.99Price range: €246.99 through €419.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€76.99 – €119.99Price range: €76.99 through €119.99-40%
Rated 4.56 out of 5
€58.99 – €149.99Price range: €58.99 through €149.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€52.99 – €99.99Price range: €52.99 through €99.99





















d***r –
Flawless the product and get very fast 10 dots
r***u –
Everything came very well
E***n –
The package corresponds to the order. Delivery is a month.
Shopper –
Product description and works perfectly.
Shopper –
Seller did not put extra battery.
And so normal.