| Brand Name | DIYsky |
|---|---|
| Features | Other |
| Indoor/Outdoor Use | Outdoor |
| Video Capture Resolution | Other |
| Camera Mount Type | Other |
| Controller Battery | AA |
| Control Channels | 4 Channels |
| Material | FOAM |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Recommend Age | 12+y |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Remote Distance | 500m |
| Origin | Mainland |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Dimensions | 31cm-50cm |
| Warning | This is not a toy |
| Aerial Photography | No |
| Charging Voltage | 220V |
| Power Source | Electric |
| Model Number | Glider |
| Plugs Type | JST Plug |
| Type | Airplane |
440mm Mini RC Glider EPP Plane PNP
€214.99 Original price was: €214.99.€128.99Current price is: €128.99.

SKU: 4ZN7LDFOYZH2
Category: RC Airplanes
Be the first to review “440mm Mini RC Glider EPP Plane PNP” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
-40%
Rated 4.92 out of 5
€60.99 – €100.99Price range: €60.99 through €100.99-40%
Rated 4.92 out of 5
€63.99 – €69.99Price range: €63.99 through €69.99-40%
€106.99 – €249.99Price range: €106.99 through €249.99
-43%
Rated 5.00 out of 5
€39.99 – €48.99Price range: €39.99 through €48.99-40%
Rated 4.50 out of 5
€75.99 – €264.99Price range: €75.99 through €264.99-40%
Rated 4.86 out of 5
€63.99 – €67.99Price range: €63.99 through €67.99-40%
Rated 4.80 out of 5
€69.99 – €188.99Price range: €69.99 through €188.99-40%
Rated 4.80 out of 5
€59.99 – €106.99Price range: €59.99 through €106.99





















Reviews
There are no reviews yet.