| Brand Name | ROWENJOY |
|---|---|
| Origin | Mainland |
| Recommend Age | 7-12y, 12+y |
| Material | Plastic |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| CE | Certificate |
| Features | Remote Control |
| Type | Tank |
| Controller Mode | MODE2 |
| Control Channels | 4 Channels |
| Remote Control | Yes |
| Model Number | no |
| Flight Time | 20min |
| Controller Battery | 2* AA batteries (not included) |
| Remote Distance | 50m |
| Warning | No |
| Warranty | 30days |
| Dimensions | 44*16*15cm |
| Charging Voltage | 7.2V |
| Design | tank |
| Charging Time | 60min |
44CM Super RC tank charger battle launch cross-country tracked remote control vehicle Hobby boy toys for kids children XMAS car
€106.99 – €130.99Price range: €106.99 through €130.99

SKU: MZ7LDD7JX1TG
Category: RC Tanks
Be the first to review “44CM Super RC tank charger battle launch cross-country tracked remote control vehicle Hobby boy toys for kids children XMAS car” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
-40%
Rated 5.00 out of 5
€168.99 – €186.99Price range: €168.99 through €186.99-40%
Rated 5.00 out of 5
-40%
€320.99 – €483.99Price range: €320.99 through €483.99
-40%
-40%
Rated 5.00 out of 5
€97.99 – €164.99Price range: €97.99 through €164.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€47.99 – €57.99Price range: €47.99 through €57.99-40%
-40%
€77.99 – €91.99Price range: €77.99 through €91.99






















Reviews
There are no reviews yet.