| Brand Name | HENGDA KITE |
|---|---|
| Material | nylon |
| Origin | Mainland |
| Recommend Age | 4-6y, 7-12y, 12+y, 18+ |
| Model Number | 2016021901 |
| Kites Accessory Type | Kite Handle & Line |
| Gender | Unisex |
| Shape | triangle |
| Certification | CE |
| Item Type | Set |
| Warning | Don't fly in storm |
| size | 160cm*80cm |
| tail | 600cm |
| line | 100m |
| handle&line | included |
| package size | 60cm |
Huge 1.6m Power Triangle Kite Flying Tails Kites Outdoor Fun Toy Easy to Fly For Children Adults Gift With Handle 100m Line
€72.99 Original price was: €72.99.€42.99Current price is: €42.99.
88 in stock

SKU: UDFLDDQJAO74
Category: Kites & Accessories
8 reviews for Huge 1.6m Power Triangle Kite Flying Tails Kites Outdoor Fun Toy Easy to Fly For Children Adults Gift With Handle 100m Line
Add a review Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
-47%
Rated 4.91 out of 5
-47%
-40%
Rated 4.90 out of 5
€57.99 – €60.99Price range: €57.99 through €60.99-41%
Rated 4.75 out of 5
€42.99 – €78.99Price range: €42.99 through €78.99-44%
Rated 5.00 out of 5
€37.99 – €38.99Price range: €37.99 through €38.99-41%
Rated 5.00 out of 5
€43.99 – €70.99Price range: €43.99 through €70.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€40.99 – €89.99Price range: €40.99 through €89.99-40%
Rated 5.00 out of 5




















b***a –
Dazzling!! The stick is broken after use, but עדיף flying high ומהמם!!
M***n –
Good for the price
동***한 –
Okey
S***K –
Fast shipping has been.
Parts for some missing.
But the seller promise to resend.
Natural’s quality is very good.
A***r –
Perfect clean
C***r –
A little slow, it took almost 1 month. Looks good. The line very long, with cover and apparently foremost well. Not yet have been able to prove
A***u –
not yet tested but look strong enough
A***v –
Great Snake👍