| Features | Other |
|---|---|
| Indoor/Outdoor Use | Outdoor |
| Video Capture Resolution | Other |
| Camera Mount Type | Other |
| Controller Battery | 3 * AA Battery(not included) |
| Control Channels | 4 Channels |
| Material | Metal |
| Controller Mode | MODE2 |
| Recommend Age | 12+y |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Remote Distance | about 100m |
| Origin | Mainland |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Barcode | No |
| Dimensions | 31cm-50cm |
| Warning | ——– |
| Aerial Photography | No |
| Warranty | —- |
| Charging Voltage | 3.7V 300mAh lipo battery(9g) |
| Charging Time | about 30mins |
| Flight Time | ——– |
| Power Source | Electric |
| Model Number | FX822 Fixed-wing |
| Certification | 3C |
| Plugs Type | USB |
| Type | Airplane |
New FX822 F-22 RC Drone Raptor Model Fighter Airplane 2CH EPP 2.4G Remote Control Airplane Fixed-wing RTF Toy
€167.99 Original price was: €167.99.€100.99Current price is: €100.99.
998 in stock

SKU: 8XRRKSQ3BK9X
Category: RC Airplanes
Be the first to review “New FX822 F-22 RC Drone Raptor Model Fighter Airplane 2CH EPP 2.4G Remote Control Airplane Fixed-wing RTF Toy” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
-40%
Rated 4.80 out of 5
€59.99 – €106.99Price range: €59.99 through €106.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€42.99 – €100.99Price range: €42.99 through €100.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€63.99 – €82.99Price range: €63.99 through €82.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€110.99 – €116.99Price range: €110.99 through €116.99-40%
Rated 4.92 out of 5
€63.99 – €69.99Price range: €63.99 through €69.99-40%
-40%
Rated 4.92 out of 5
€60.99 – €100.99Price range: €60.99 through €100.99-40%
Rated 4.75 out of 5
€63.99 – €111.99Price range: €63.99 through €111.99





















Reviews
There are no reviews yet.