| Indoor/Outdoor Use | Outdoor |
|---|---|
| Video Capture Resolution | 4K UHD |
| Camera Mount Type | Other |
| Controller Battery | AA battery X 3 |
| Origin | Mainland |
| Aerial Photography | Yes |
| Control Channels | 4 Channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Recommend Age | 12+y |
| Material | Plastic, Metal |
| Remote Distance | 100 meters |
| Package Includes | Remote Controller, Charger, Camera, Original Box, Operating Instructions, USB Cable |
| Remote Control | Yes |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Barcode | No |
| Type | HELICOPTER |
| Features | Wi-Fi, FPV Capable |
| Dimensions | 7.5×12.8x5cm/14x19x5cm |
| Certification | CE |
| Flight Time | 10 minutes |
| Model Number | RC Drone |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Charging Voltage | 3.7V |
| Charging Time | 120 minutes |
| Power Source | Electric |
| Toys | For Kids |
| RC Toy | Child Toy |
WLR/C E68 RC Drone WiFi FPV Altitude Hold Foldable Quadcopter Toys for Kids Gift Remote Control Airplanes Toys
€73.99 – €79.99Price range: €73.99 through €79.99

SKU: MSFQDFO6B631
Category: RC Quadcopter
Be the first to review “WLR/C E68 RC Drone WiFi FPV Altitude Hold Foldable Quadcopter Toys for Kids Gift Remote Control Airplanes Toys” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
-39%
Rated 5.00 out of 5
-40%
€249.99 – €327.99Price range: €249.99 through €327.99
-40%
Rated 4.80 out of 5
€91.99 – €170.99Price range: €91.99 through €170.99-39%
Rated 4.83 out of 5
-40%
Rated 5.00 out of 5
€214.99 – €468.99Price range: €214.99 through €468.99-40%
Rated 4.78 out of 5
€73.99 – €136.99Price range: €73.99 through €136.99-40%
Rated 4.82 out of 5
€76.99 – €123.99Price range: €76.99 through €123.99-40%
€507.99 – €595.99Price range: €507.99 through €595.99






















Reviews
There are no reviews yet.