| Camera Mount Type | Other |
|---|---|
| Operator Skill Level | Beginner |
| Controller Battery | 4 * AA Battery(not included) |
| Features | App-Controlled, Wi-Fi |
| Indoor/Outdoor Use | Outdoor |
| Remote Distance | about 200m |
| Video Capture Resolution | Other |
| Controller Mode | MODE1 |
| Origin | Mainland |
| Control Channels | 3 Channels |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Batteries, Charger |
| Recommend Age | 7-12y, 12+y |
| Material | Metal, Plastic |
| Charging Time | 30 minutes |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Barcode | No |
| Flight Time | about 7-8 minutes |
| Certification | 3C |
| Power Source | Electric |
| Dimensions | 31cm-50cm |
| Warning | – |
| Model Number | WLtoys XKA100 |
| Aerial Photography | No |
| Warranty | – |
| Plugs Type | USB |
| Charging Voltage | 3.7V |
| Type | Airplane |
Wltoys XK A100 RC Plane 2.4G 340mm 3CH Airplane Fixed Wing Planes Outdoor RC Toys Flying Remote Control Plane Children Gift
€290.99 Original price was: €290.99.€174.99Current price is: €174.99.

SKU: LHK6GDX41DKW
Category: RC Airplanes
1 review for Wltoys XK A100 RC Plane 2.4G 340mm 3CH Airplane Fixed Wing Planes Outdoor RC Toys Flying Remote Control Plane Children Gift
Add a review Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
-40%
Rated 5.00 out of 5
€72.99 – €115.99Price range: €72.99 through €115.99-43%
Rated 5.00 out of 5
€39.99 – €48.99Price range: €39.99 through €48.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€110.99 – €116.99Price range: €110.99 through €116.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€37.99 – €160.99Price range: €37.99 through €160.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€42.99 – €100.99Price range: €42.99 through €100.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€97.99 – €127.99Price range: €97.99 through €127.99-40%
Rated 4.80 out of 5
€59.99 – €106.99Price range: €59.99 through €106.99-40%
Rated 5.00 out of 5






















M***s –
excellent