| Camera Mount Type | Other |
|---|---|
| Operator Skill Level | Beginner |
| Controller Battery | / |
| Features | Other |
| Indoor/Outdoor Use | Outdoor |
| Remote Distance | / |
| Video Capture Resolution | Other |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Origin | Mainland |
| Control Channels | 2 Channels |
| Remote Control | No |
| Package Includes | Original Box |
| Recommend Age | Maternity, 0-6m, 7-12m, 13-24m, 25-36m, 4-6y, 7-12y, 12+y |
| Material | FOAM, EPP foam |
| Charging Time | / |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Barcode | No |
| Flight Time | / |
| Certification | 3C |
| 3C | Certificate |
| Power Source | NITRO |
| Dimensions | 31cm-50cm |
| Warning | Keep away from fire |
| Model Number | 328-0819-1142 |
| Aerial Photography | No |
| Warranty | / |
| Plugs Type | / |
| Charging Voltage | / |
| Type | Airplane |
| Size | 48* 46* 11.5 cm |
| Feature | Glider Planes, Throwing Glider, Foam Plane, Glider |
| Airplane | flying model gliders, Plane, glider toy planes |
| Diecast plane model | foam plane glider toy |
38/48CM Foam Plane Glider Hand EPP Throw Airplane Glider Toy Planes Outdoor Launch Kids Toys for Children Outdoor toys kid Gift
€32.99 – €33.99Price range: €32.99 through €33.99

SKU: JMVM9U28I99U
Category: RC Airplanes
3 reviews for 38/48CM Foam Plane Glider Hand EPP Throw Airplane Glider Toy Planes Outdoor Launch Kids Toys for Children Outdoor toys kid Gift
Add a review Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
-40%
Rated 5.00 out of 5
€37.99 – €160.99Price range: €37.99 through €160.99-40%
Rated 5.00 out of 5
-40%
€108.99 – €162.99Price range: €108.99 through €162.99
-40%
Rated 4.86 out of 5
€63.99 – €67.99Price range: €63.99 through €67.99-40%
Rated 4.92 out of 5
€63.99 – €69.99Price range: €63.99 through €69.99-40%
Rated 4.92 out of 5
€60.99 – €100.99Price range: €60.99 through €100.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€74.99 – €89.99Price range: €74.99 through €89.99-40%
Rated 4.50 out of 5
€75.99 – €264.99Price range: €75.99 through €264.99





















K***a –
good
f***r –
It doesn’t piroueta
t***z –
It’s very nice, but dobaldo arrived