| Features | Other |
|---|---|
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Video Capture Resolution | Other |
| Camera Mount Type | Other |
| Controller Battery | AA |
| Control Channels | 2 Channels |
| Material | FOAM |
| Controller Mode | MODE2 |
| Recommend Age | 12+y |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Remote Distance | 120m |
| Origin | Mainland |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Charger, Remote Controller, USB Cable |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Barcode | No |
| Dimensions | 0-10cm |
| Warning | Keep away from fire |
| Aerial Photography | No |
| Warranty | no |
| Charging Voltage | 3.7V |
| Charging Time | about 30-40min |
| Flight Time | 12-15 minutes |
| Power Source | Gas |
| Model Number | xcg |
| Certification | 3C |
| Plugs Type | USB |
| Type | Airplane |
SU-35 RC Foam Airplane 2.4G RC Fighter Radio Control Glider EPP Foam Toy Electric RC Outdoor RC Airplane Kids Boys Birthday Toys
€38.99 – €98.99Price range: €38.99 through €98.99

SKU: MSZ8OJHPQTWA
Category: RC Airplanes
Be the first to review “SU-35 RC Foam Airplane 2.4G RC Fighter Radio Control Glider EPP Foam Toy Electric RC Outdoor RC Airplane Kids Boys Birthday Toys” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
-45%
Rated 4.56 out of 5
€35.99 – €38.99Price range: €35.99 through €38.99-40%
Rated 4.75 out of 5
€63.99 – €111.99Price range: €63.99 through €111.99-46%
Rated 4.88 out of 5
€34.99 – €63.99Price range: €34.99 through €63.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€42.99 – €100.99Price range: €42.99 through €100.99-40%
Rated 4.81 out of 5
€34.99 – €54.99Price range: €34.99 through €54.99-40%
Rated 5.00 out of 5
-40%
€108.99 – €162.99Price range: €108.99 through €162.99
-40%
Rated 4.86 out of 5
€63.99 – €67.99Price range: €63.99 through €67.99





















Reviews
There are no reviews yet.