| Brand Name | JMRC HOBBY |
|---|---|
| Camera Mount Type | Other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate, Expert |
| Controller Battery | AA 1.5V *4 |
| Features | Other |
| Indoor/Outdoor Use | Outdoor |
| Remote Distance | 200meter |
| Video Capture Resolution | Other |
| Controller Mode | MODE2 |
| Origin | Mainland |
| Control Channels | 4 Channels |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Charger, Remote Controller, USB Cable |
| Recommend Age | 12+y, 18+ |
| Material | Plastic, FOAM |
| Charging Time | 40 min |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Barcode | No |
| Flight Time | 15 mins |
| Certification | CE |
| CE | Certificate |
| Certificate Number | SZEM170700762503 |
| Power Source | Electric |
| Dimensions | 31cm-50cm |
| Warning | NO |
| Model Number | T-28 |
| Aerial Photography | No |
| Warranty | No |
| Plugs Type | Molex |
| Charging Voltage | 5V |
| Type | Airplane |
T28 Trojan EPP Foam 400mm 4 Channel 2.4G 6-Axis Gyro With Xpilot Stabilizer Beginner Airplane RTF P51D F4U RC Plane
€223.99 – €245.99Price range: €223.99 through €245.99

SKU: A4DOYKOECQTI
Category: RC Airplanes
Be the first to review “T28 Trojan EPP Foam 400mm 4 Channel 2.4G 6-Axis Gyro With Xpilot Stabilizer Beginner Airplane RTF P51D F4U RC Plane” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
-43%
Rated 4.83 out of 5
€39.99 – €86.99Price range: €39.99 through €86.99-40%
Rated 4.86 out of 5
€63.99 – €67.99Price range: €63.99 through €67.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€74.99 – €89.99Price range: €74.99 through €89.99-45%
Rated 4.56 out of 5
€35.99 – €38.99Price range: €35.99 through €38.99-40%
Rated 5.00 out of 5
€91.99 – €109.99Price range: €91.99 through €109.99-40%
Rated 5.00 out of 5
-40%
Rated 5.00 out of 5
€63.99 – €82.99Price range: €63.99 through €82.99-40%






















Reviews
There are no reviews yet.